ATLANTİS MÜZİKALİ

Hayal kurmak çocukluğun doğasında vardır ve çocuk gelişiminde büyük bir rol oynar. Hayal kurmak yaratıcı düşünme becerilerini geliştirdiği gibi merak duygusunu da geliştirir. Yaş ilerledikçe hayal kurmaktan vazgeçtiği görülür çoğu insanın. Oysaki yaşı kaç olursa olsun hayal kurmak yaratıcılığı artırır, işler belleğimizi geliştirir daha sağlıklı birey olmamızı sağlar.

Bu bilgilerden yola çıkarak, çocuk tiyatro oyunu yaptığımızın bilincinde, çocuklar için çok özel bir oyun hazırladık.

Atlantis Gizemli Kutu, su altında var olan bir efsanevi şehre hayallerinde ulaşan Atlas adında bir yetişkinin hikayesidir. Çocukluğunda duyduğu bir hikâyeden etkilenerek su altında yaşam nasıl olur diye merak eder Atlas. Tüm çocukluğunu su altındaki yaşamı araştırarak ve hayal ederek geçirir. Büyüdüğünde hayal etmeyi bıraktığını fark eder. Ve tekrar hayal etmeye karar verir. Atlas’ın hayaline bir kedi balığı da eşlik edecektir. Su altında tanıştığı Bezelye, Yengeç, Leblebi balığı ve Prenses Arya ile eşsiz bir macera yaşayacaklar.

Gizemli kutunun gizemi çözüldüğünde kurduğu hayalden uyanacaktır Atlas. Hayal kurabilmenin memnuniyeti ve verdiği mutlulukla hayata daha pozitif bakmaya başlayacak kahramanımız.

Çocuklara hayatlarının hiçbir döneminde hayal etmekten vazgeçmemelerini öğütleyen oyunumuz, aynı zamanda çocukların hayal gücü artırmayı hedeflemektedir.

Oyunumuzun yazarı Tiyatro Çocuk’un kurucusu Şefika Yıldırım; yönetmeni, Maltepe Üniversitesi Sahne Sanatları mezunu oyuncu, yönetmen ve eğitmen Burak Şentürk; dans koreografilerini ise Haliç Üniversite’sinde öğretim görevlisi Seçil Demircan’dır.

Önerilen makaleler